پروژه تشخیص هویت با صوت

iotvoice_wide - Copy

تشخیص هویت افراد مسئله‌ای است که از دیرباز موردتوجه بشر بوده است. درگذشته از تشخیص هویت در زمینه‌هایی همچون جرم نگاری و با ابزارهای محدود مانند اثرانگشت استفاده می‌شده است اما امروزه کاربرد تشخیص هویت بسیار فراتر رفته به‌طوری‌که در بسیاری زمینه‌ها از گوشی‌های تلفن همراه تا سیستم‌های نظامی به کار گرفته می‌شود. با پیشرفت فناوری‌های دیجیتال روش‌های متنوع و پیچیده‌تری برای تشخیص هویت به وجود آمده است که اکثر آن‌ها در دسته‌ی زیست‌سنجی یا biometrics قرار می‌گیرند.

زیست‌سنجی به مجموعه روش‌های خودکار تشخیص یا تأیید هویت یک موجود زنده به روش اندازه‌گیری مشخصات فیزیولوژی یا رفتاری آن موجود گفته می‌شود. سامانه‌های بیومتریک از ضریب اطمینان بالایی برخوردارند. از روش‌های مرسوم در تشخیص هویت می‌توان به اثرانگشت، الگوی عنبیه، شبکیه چشم، هندسه دست، نحوه‌ی امضا، نحوه‌ی تایپ و … اشاره کرد.

از خروجی این پروژه می‌توان برای ارائه‌دهندگان خدمات بر بستر تلفن مانند بانک‌ها و اپراتورهای تلفن همراه، ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت، مراکز تلفن اضطراری کشور مانند پلیس، اطلاعات و … ارائه‌دهندگان سرویس دستیار هوشمند صوتی و … استفاده نمود.

نام پروژهتشخیص هویت با صوت
وضعیتدر حال انجام
هدفتشخیص هویت
خانهپروژه هاکارگاه هاارتباط با ما